Žinias pasitikrinti kvietė 10-asis Nacionalinis diktantas

Vasario 24 d. 10 val. visoje Lietuvoje buvo rašomas 10-asis Nacionalinis diktantas. Šiemet pasitikrinti lietuvių kalbos žinias kvietė poeto, režisieriaus ir aktoriaus Alvydo Šlepiko tekstas „Bedugnė“. Jį skaitė žinomas diktorius, žinių vedėjas Marijus Žiedas.

Diktantą transliavo LRT radijas. „Pirmą kartą diktantas organizuojamas penktadienį. Tokiu būdu norėjome įmonių ir organizacijų atstovus, aukštųjų mokyklų studentus, moksleivius paraginti susiburti ir rašyti diktantą savo darbo ir mokslo vietose. Diktantas nėra egzaminas. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba“, - sakė Nacionalinio diktanto vertinimo komisijos pirmininkė, Vilniaus Žemynos gimnazijos Humanitarinio ir socialinio ugdymo skyriaus vedėja, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Aldona Šventickienė.

Geriausiai pirmame etape pasirodę dalyviai bus pakviesti dalyvauti balandį vyksiančiame finaliniame ture Vilniuje.

Dėl raštingiausiojo vardo varžomasi keliose kategorijose: raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

Tradiciškai diktantą buvo galima rašyti ir namuose. Projekto organizatoriai paštu gautus diktantus įsipareigoja patikrinti, ištaisyti ir išsiųsti autoriams. Tiesa, rašiusieji savarankiškai negalės konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo.

Nacionalinis diktantas rengiamas nuo 2006 metų. Pagrindinis konkurso tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: