Žemdirbiai ginkluojasi žiniomis ir naujausia technika

Ketvirtadienį Raudondvario dvare vyko respublikinė žemdirbių konferencija „Modernus ir šiuolaikiškas ūkis“, kurią organizavo Kauno rajono savivaldybė ir AB „Lytagra“.

Buvusio grafų Tiškevičių žirgyno kieme pristatyta naujausios žemės ūkio technikos paroda. Svarbiausia naujovė – Lietuvoje dar nematytas „JCB 535-95 Agri Pro“ krautuvas su naujos kartos dviguba transmisija, gerokai sumažinančia kuro sąnaudas.

Renginio metu Kauno rajono savivaldybė ir „Lytagra“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatė kartu organizuoti šventes ir šviečiamuosius renginius, teikti metodinę pagalbą ūkininkams, supažindinti juos su žemės ūkio ir mokslo naujovėmis.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas teigė, kad konferencija svarbi žemdirbių bendruomenei telkti. „Kauno rajonas nuo seno garsėja gražiomis žemės ūkio tradicijomis. Tikiuosi, kad sutartis su viena pažangiausių žemės ūkio bendrovių Baltijos šalyse padės mūsų žemdirbiams dar aukščiau pakelti kartelę“, - sakė meras.

V. Makūnas dėkojo „Lytagros“ įmonių grupės valdybos pirmininkui Adomui Balsiui už labdarą ir paramą bendruomenei. Nepamiršo ir Romualdo Majero, Romo Majausko, Genutės Staliūnienės, Vytauto Žmuidzinavičiaus, Audriaus Banionio ir daugelio kitų neabejingų savo kraštui ūkininkų. „Žemdirbystė su gražiomis kaimo tradicijomis buvo ir bus tvirčiausias Kauno rajono pamatas“, - pabrėžė meras.

 „Lytagros“ vadovas A. Balsys teigė, kad  jo vadovaujamų įmonių tinklas plečiasi, tačiau Kauno rajonas visada buvo ir yra dėmesio centre. „Stengiamės ne tik gerai dirbti, bet ir būti socialiai atsakingi“, – sakė A. Balsys.

Konferencijos dalyviai susipažino su žemės ūkio aktualijomis, apžiūrėjo techniką, po to klausėsi koncerto. Renginį vainikavo ugnies šou.

 „Lytagra“ veikia Lietuvoje ir Latvijoje, šią įmonių grupę sudaro šešios antrinės įmonės ir 24 filialai, dirba daugiau kaip 900 žmonių. Pernai nekonsoliduota apyvarta siekė 199 mln. eurų. 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: