Šventasis Pranciškus italų keramikų akimis

Penktadienio vakarą Kauno rajono muziejuje, Raudondvario pilyje, atidaryta Ascoli Piceno (Italija) keramikos paroda „Šventasis Pranciškus – pasaulio globėjas“.

Renginyje dalyvavęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė, kad tai jau penktoji paroda, kurią Raudondvaryje padėjo surengti Italijos ambasada.

Italijos ambasadorius Lietuvoje Stefano Taliani De Marchio pastebėjo, kad ne tik Italijoje, bet ir Lietuvoje yra senos keramikos tradicijos. „Kaunas galėtų tapti Tarptautinės keramikos asociacijos nariu, tai dar labiau sustiprintų jo pozicijas kartu su Kauno rajonu siekiant 2022 m. Europos kultūros sostinės vardo“- įsitikinęs ambasadorius..

Pristatydamas parodą, Kauno rajono muziejaus direktorius Zigmas Kalesinskas tvirtino, kad keramikos menas yra nuolatinis dialogas tarp tradicijos ir modernumo. Tai patvirtina jau ketvirtą kartą vykstanti Ascoli Piceno bienalė. Praėjusiais metais jos tema buvo moteris, o šiemet ji skirta Šv. Pranciškui ir jo veiklai – išryškinama pagarba gamtai, asmenybės ekologija, kurią šis šventasis nurodė kaip dvasinį kelią.

Ascoli Piceno bienalė sudaro puikias galimybe atsiskleisti ne tik menininkų, bet ir amatininkų talentams.

Krašte nuo seniausių laikų klestėjo molio apdirbimą išmanančių amatininkų veikla. Ši tradicija iki šių dienų gyvuoja įvairiuose Ascoli Pceno provincijos centruose. Ypač Montottone – tai pagrindinis Piceno srities miestas, išsiskiriantis manufaktūrose gaminamų dirbinių kokybe, charakteringomis formomis ir puošyba. Čia veikia ir turtingas Keramikos muziejus.

Italų keramikos paroda Raudondvario pilyje veiks iki balandžio 30 dienos.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: