Kauno rajono savivaldybei į pagalbą atskubėjo šauliai ir ugniagesiai, už pastangas dėkoja kitų savivaldybių gyventojai

Įsigaliojus Lietuvos Vyriausybės reikalavimui izoliuoti iš užsienio atvykusius asmenis, Kauno rajono savivaldybės operacijų valdymo centras, vadovaujamas direktoriaus Šarūno Šukevičiaus ir jo pavaduotojo Manto Rikterio, dirba be poilsio ir beveik be miego.

Karmėlavoje įsikūrusiame oro uoste yra valstybės sienos kirtimo zona, todėl, remiantis Vyriausybės sprendimu, visus atvykėlius privalo priimti ir laikinai apgyvendinti savivaldybė, kurios teritorijoje yra ši zona. Paskui savo gyventojus turi pasiimti savivaldybės, kuriose jie gyvena.
Antradienį Karmėlavoje nusileido du lėktuvai iš Jungtinės Karalystės su maždaug 200 keleivių, o trečiadienį – orlaiviai iš Norvegijos ir Švedijos. Penktadienį turėtų atskristi lėktuvas iš Tailando.

Kauno rajono savivaldybės komandai taip pat tenka rūpintis ir savo gyventojais, kurie atvyksta per Vilniaus oro uostą ir Klaipėdos jūrų uostą.

Savivaldybės darbuotojams padeda būrys Šaulių sąjungos narių, taip pat Kauno rajono priešgaisrinės apsaugos tarnybos ugniagesiai gelbėtojai. Didžiulį darbą atlieka ir Kauno rajono Viešosios tvarkos skyrius, kuriam vadovauja Sergejus Lemziakovas.

„Džiaugiamės ir didžiuojamės savanoriais, kurie ne tik padeda šioje sudėtingoje situacijoje, bet ir pasidalija patarimais, kaip operatyviai atlikti keleivių registraciją, susodinti į autobusus, nuvežti į viešbučius. Operacijų valdymo centre pasiaukojamai dirba direktoriaus pavaduotoja Rūta Černiauskienė, savivaldybės gydytoja Milda Labašauskaitė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Margarita Venslovienė, Aplinkos skyriaus vedėja Jurgita Rakauskaitė, Bendrojo skyriaus vedėja Daiva Grigalė, Gyventojų priėmimo skyriaus vedėja Raminta Grėbliauskienė, Ekonomikos skyriaus vedėjas Artūras Pupalė, kiti mūsų komandos nariai, kurie negaili nei savo laiko, nei sveikatos“, – kalbėjo Šarūnas Šukevičius.

Direktorius pasakojo, kad jo komandos nariams tenka miegoti vos po kelias valandas, todėl savanorių pagalba yra kaip šviežio oro gurkšnis.

Prieš išvykstant į Kauno oro uostą, Savivaldybėje vyksta instruktažas. Jo metu Savivaldybės darbuotojai, Šaulių sąjungos nariai ir priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos pareigūnai aptaria veiksmų planą.

„Svarbiausia, kad kiekvienas žinotume, kas atsakingas už registraciją, kas palydi atvykusiuosius iki autobusų, kas lydi žmones iki apgyvendinimo vietų“, – aiškino Mantas Rikteris.
Kauno rajono savivaldybės ir savanorių komanda kol kas puikiai susidoroja su iššūkiais ir jau sulaukė padėkų.

„Norėčiau padėkoti Kauno rajono savivaldybės darbuotojams už pastangas suteikiant pagalbą kitų savivaldybių gyventojams“, – atsiuntė elektroninį laišką Rita Liudžiuvienė, linkėdama visiems sėkmės ir sveikatos. Padėkų sulaukta iš Anykščių gyventojos Jurgitos Kurmilavičienės, Vilniaus, Kauno, kitų savivaldybių gyventojų.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: