Aptarti Nemuno žiedo gaivinimo klausimai

„Nemuno žiedas – techninių sporto šakų paveldo objektas, jis turi tarnauti šioms sporto šakoms, Kauno rajono savivaldybė darys viską, kad tai išsaugoti“, – patikino meras Valerijus Makūnas Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentą Egidijų Janavičių ir lenktynininką Darių Ardavičių, atvykusius į savivaldybę sužinoti su šiuo objektu susijusių Kauno rajono planų.

 Automobilininkų sporto bendruomenei labiausiai nerimą kelia kalbos, kad planuojama naikinti Nemuno žiedą, užstatant jį gyvenamaisiais namais. „Bendrajame plane yra aiškiai nurodyta, kad šioje vietoje numatyta veikla – techninės sporto šakos, jokių planų vykdyti gyvenamųjų namų statybą šioje vietoje tikrai nėra“, – patikino Savivaldybės administracijos Urbanistikos skyriaus vedėjas Mindaugas Kruopis.

Automobilininkų nerimas kilo dėl to, kad šiuo metu žiedas vos vegetuoja, iš jo veiklos pasitraukė vienas iš jo dalininkų – Kauno miestas.

„Mes nesiruošiame to daryti. Mes – su automobilių sporto bendruomene. Kaip dalininkai su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija esame įkūrę naują įstaigą ir, kai baigsis senosios likvidavimo procedūros, ieškosime privačių investuotojų objektui atgaivinti ir vykdyti jame veiklą – valstybė čia investuoti nėra pasirengusi“, – sakė V. Makūnas. Jis pabrėžė, kad ši vienintelė žiedinė trasa Lietuvoje yra Kauno rajono dalis, techninių sporto šakų pradžių pradžia, čia užaugo ir sportavo ne viena lenktynininkų karta ir ją išsaugoti būtina, apie paskirties keitimą nėra net kalbų.  

Kauno rajono savivaldybė savo lėšomis jau yra parengusi įvažiavimo nuo Šakių plento statybos ir įrengimo projektą, kainavusį apie 6 tūkst. eurų.  Savivaldybė pasirengusi investuoti ir į infrastruktūrą.

Nemuno žiedo lenktynių trasą būtų galima naudoti kur kas plačiau nei tik automobilių lenktynėms. Ji puikiai tinkama motociklų sportui, techninių sporto šakų veteranų renginiams, veiklą galima išplėsti erdvę pritaikant kultūros ir laisvalaikio renginiams, mokymams, greta galėtų atsirasti juos aptarnaujančios apgyvendinimo ir maitinimo įstaigos.

E.Janavičius pasidžiaugė, kad automobilininkų ir savivaldybės požiūris sutampa bei patikino, tad Lietuvos automobilių sporto federacija savo ruožtu taip pat imsis žingsnių, kad ši išskirtinė trasa būtų atgaivinta ir naudojama pagal paskirtį.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: