Galimybių pasas

Galimybių pasą galima gauti apsilankius specialiai sukurtame interneto puslapyje https://gpasas.lt/  ir atlikus vos du veiksmus – suvedus asmens autentifikavimo duomenis ir išsisaugojus gautą QR kodą telefone ar kompiuteryje. Gyventojai QR kodą turės atnaujinti kas savaitę.

Galimybių pasas leis rengti asmenines šventes, neribojant dalyvaujančių asmenų skaičiaus, lankytis kavinėse, baruose (uždarose patalpose), naudotis apgyvendinimo paslaugomis, naudotis paslaugomis uždarose patalpose, dalyvauti renginiuose iki 500 asmenų.

_____________________________________________________________

Galimybių paso atnaujinimas

Norint naudotis Galimybių pasu, reikalinga jį kas 60 dienų atnaujinti (pakartotinai prisijungti prie www.gpasas.lt arba atvykti į Registrų centro padalinį, Lietuvos pašto skyrių, „Sodros“ padalinį ar vaistinę).

Ar galimybių pasas reikalingas vaikams?

Vaikams iki 16 m. Galimybių paso nereikia. Pakanka parodyti dokumentą, patvirtinantį vaiko amžių.

Ar galima naudoti kitus medicininius dokumentus vietoje Galimybių paso?

Asmenys vietoje Galimybių paso gali naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš E.sveikatos sistemos: ES skaitmeninį COVID sertifikatą, vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, ar neigiamo testo rezultato išrašą. Šiuos dokumentus, negalintiems prisijungti prie E.sveikatos sistemos, gali išduoti sveikatos priežiūros įstaiga. Juos galima turėti telefone arba atspausdintus.

Ar galima Registrų centre atsiimti kito asmens Galimybių pasą?

Galimybių pasą, išduotą kitam asmeniui, galima atsiimti su atstovaujamo asmens rašytiniu sutikimu, kuriame turi būti nurodyta sutikimą duodančio asmens vardas, pavardė ir asmens kodas, atstovo vardas, pavardė ir gimimo data arba asmens kodas, taip pat atstovo teisė atstovauti kitą asmenį ir kreiptis dėl Galimybių paso išspausdinimo paslaugos kito asmens vardu.

Kaip Galimybių pasą gauti iš užsienio grįžusiems lietuviams, kurie pasiskiepijo arba persirgo COVID-19 kitoje šalyje?

Iš užsienio grįžusiems tautiečiams vietoj Galimybių paso galios atspausdinti kitų šalių išduoti vakcinaciją liudijantys dokumentai, taip pat tos šalies sveikatos priežiūros įstaigos išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo persirgo COVID-19.  Nuo teigiamo tyrimo rezultato turi būti praėję ne daugiau kaip 180 dienų.

Kaip bus tikrinamas iš užsienio atvykusio asmens sertifikato autentiškumas, jei jis nebus susietas su elektronine sistema Lietuvoje?

Ar iš užsienio atvykę asmenys turi tinkamus dokumentus, kad galėtų pasinaudoti Galimybių paso lengvatomis ir atitinka Galimybių paso gavimo taisykles, tikrins paslaugas teikiantys asmenys. Tikrinant gali būti prašoma kartu pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Svarbu pažymėti, kad tai yra pereinamasis laikotarpis iki kol startuos Europos Sąjungos skaitmeninis žaliasis pažymėjimas.

Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus dėl galimybių paso:

https://eimin.lrv.lt/lt/naudinga-informacija-1/informacija-verslui-del-covid-19/verslo-salygos-karantino-metu/galimybiu-pasas/gyventoju-dazniausiai-uzduodami-klausimai